Keity unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Kopli Lasteaed (rahaline toetaja), Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistus ja dr Tiiu Jalas

Vabatahtlikud

projektijuht Kaari Lainevool, Ene Kariste, Joanna Pedaja, Eigo Tambik ja keeletoimetaja Elge Lind

Continue Keity unistuste päev

Kaunis unistuste päev Lottemaal

Kohtusime perega videokõne kaudu. Selgitasime välja, et Keityle meeldib tantsida, muusikat kuulata, multikaid vaadata, joonistada, legosid kokku panna ja sõpradega aega veeta, kuid üle kõige unistab tüdruk Lottega kohtumisest ja Lottemaa külastusest. Kuna Keity ja ta pere pole kunagi Pärnus käinud ega ka perega hotellis ööbinud, siis otsustasime lisaks Lottemaale korraldada ka spaa ja Pärnu külastuse.

Mõnus õhtupoolik hotellis

Tähtsal päeval sõidetigi Aserist Pärnusse. Sealses Viiking Spa hotellis olid perele broneeritud peresviit, spaa külastus ja õhtusöök. Õhtul sai Pärnu kesklinnas jalutada ja suvist kuurortlinna imetleda. Keityt rõõmustas hooliv suhtumine hotellis, kus talle toodi värvipliiatsid ning nad õega said joonistada. Pärast oli mõnus restoranis hamburgerit ja jäätist kõht täis süüa!

Lottemaal

Pärast kosutavat hommikusööki pakiti asjad ja seati end valmis Lottemaa külastuseks. Hotellis olid õhupallidega tervitamas vabatahtlikud Ene ja Kaari ning Keity sai Lotte-teemalised kingitused Goldtime’ilt (käevõru ja kell) ja Kaubamajalt (kaisukas ja lauamäng). Asuti teele.

Kohale jõudes oodati veidi rongi, mis Keity ja ta õe Marta parklast Lottemaale viis. Seal olid neid lauluga tervitamas Lottemaa tegelased Klaus ja Leo. Kohtuti doktor Avega, kes vaatas üle, kas saabunud külastajad on ikka terved.

Keity ootas väga Lottega kohtumist ning pärast etenduse “Huvitav leiutis” vaatamist ning mitmete vahvate Lottemaa tegelastega kohtumist see õnnestuski. Lotte tervitas Keityt, imetles tema Lotte kella ning koos tehti pilti. Edasi ootas juba muusikatund, kus koos tegelastega lauldi ja prooviti pillimängu.

Seejärel läks Keity uudistama Lotte kodu ja tema tuba. Köögis kohtus Keity Lotte ema Annaga, kes oli just küpsetamas tekstiilist pannkooke. Lapsed ühinesid küpsetamisega, tehtud kookidele sai ka sobiva moosi peale valida.

Lastel oli kõht tühjaks läinud ja võtsime kohvikus kiire lõunasöögi. Pikalt ei olnud aega istuda, sest esiteks segasid ringi tiirlevad herilased ja teiseks oli ju nii palju veel avastada!

Keity vaatas etendust, kus rebane Giovanni demonstreeris uut pesukuivatamise meetodit, koos lauldi ja tantsiti. Pärast seda läks Keity koos Martaga uudistama jäneste maja. Alberti ema Sohvi oli lubanud porgandikooki küpsetada ning nüüd oli paras aeg välja uurida, kas kook on valmis saanud. Ei olnud. Sohvi lubas koogi küpsetada järgmiseks korraks, kui Keity oma külaskäigust enne teada annab. Jäneste majas olid aga vahvad liutorud, kust sai tekiga alla lasta. Need meeldisid Keityle ja Martale väga ja kook ei tulnud meeldegi.

Lottemaal oli veel avastada nii palju põnevat – imetlesime erinevaid majakesi ja ajasime juttu Lottemaa tegelastega.  

Vaikselt hakkasid lapsed väsima, neid ootas ees veel pikk sõit tagasi ning seetõttu asusime koduteele. Lottemaa tegelased saatsid meid lauluga rongi peale, mis viis tagasi autoparklasse. Väsinud, aga õnnelik pere asus koduteele Aserisse. Detsembris avaneb aga Keityl ja tema perel võimalus minna vaatama etendust „Lotte ja kadunud jõuluvana“. On mida oodata!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee