Kuidas sündis meie seebimullimasin

Toetajad ja koostööpartnerid

Vivistop Telliskivi/Vivita Estonia, La Muu

Vabatahtlikud

Carmen Lepik, Kristiina Gabor-Mägi

Continue Kuidas sündis meie seebimullimasin

Mullisadu Telliskivi Loomelinnakus

Ühel soojal suveõhtul võis Telliskivi Loomelinnaku peaväljakul näha suurt mullisadu. Minu Unistuste Päeva ja VIVITA lapsed meisterdasid üheskoos vinget seebimullimasinat, mis tekitas parajat elevust ning ei jäänud märkamatuks ühelegi suvitajale ja kohvikukülastajale.

Rahvusvaheline laste ja noorte loovuskiirendi VIVITA teeb alati hea meelega koostööd organisatsioonidega, kes on huvitatud laste arenguvõimalustesse panustamisest, kellega koos saab kaasata lapsi päriselu projektidesse, andes seeläbi neile teadmise ja kindlustunde, et nende tegevus võib muuta maailma.

Meisterdamine ja mullisadu

Kui Minu Unistuste Päev (HMUP) pöördus VIVITA poole mõttega teha üheskoos HMUPi ja Vivita lastega fondi 10. sünnipäeva puhul midagi vahvat, ei kaheldud hetkegi. Et VIVITA jaoks on oluline alati silmas pidada seda, et nende tegevusel oleks tõepoolest mõju ning see oleks lastepärane, uuris VIVITA disainer ja tegevuste juhendaja Vera Naydenova pikalt, mis võiks olla see, mis päriselt rõõmu valmistab ning millel ei oleks väga suur ökoloogiline jalajälg. Äkki seebimullid, palju, hästi palju seebimulle! Ehitame koos lastega ühe hiigelsuure seebimullimasina! VIVISTOP Telliskivi töökoja meistri Timo Varblase jaoks ei ole olemas võimatuid asju ning tema mõtleski välja, kuidas sellise suure seebimullimasina ehitamine ära teha. Timo valmistas ette seebimullimasina just täpselt nii palju, et see turvaliselt koos püsiks ning ülejäänud kruvimine, värvimine ja kaunistamine jäi laste ülesandeks.

Töötuppa kaasasime nii VIVITA liikmeid kui HMUP lapsi, kes tundsid, et tahaksid ehitamises kaasa lüüa. Seebimullimasina kaunistamiseks valmistas Vera ette spetsiaalsed šabloonid, millega lapsed said värvida masinale HMUP ühte sümbolit – lindu. Kokku kruvimiseks olid lastele kasutada nii akutrellid kui lihtsad kruvikeerajad. Oli äärmiselt tore näha, et lapsed asusid õhinal masinat ehitama ja kaunistama. Lisaks ehitamisele ja värvimisele olime arvestanud ka lastega, kes ehk vahepeal soovivad ehitustöödest puhata – selle tarbeks panime Telliskivi Loomelinnaku peaväljakule mitu suurt kaussi seebimullivedelikuga ja erinevate mullitamisvahenditega. Terve väljak oli tihedalt suuremaid ja väiksemaid mulle täis ning nagu ka kõrvaltvaatajate reaktsioonidest sai näha – seebimullid tõepoolest valmistavad rõõmu kõigile!

Mullisadu Telliskivi Loomelinnakus

Ehitamise ja värvimise lõpuks kinkis VIVITA hea koostööpartner La Muu kõigile lastele ka imehea jäätise. Seebimullimasina ehitamine liitis lapsi nii palju, et ka peale ehitusosa lõppu jäid väikesed meisterdajad ühiselt uusi tegevusi välja mõtlema ja koos mängima.

Aitäh VIVITA, et tulite välja hulljulge seebimullimasina ideega ja pakkusite lastele rõõmu läbi meisterdamise ja mullisaju!  

Mis on VIVITA?

VIVITA on rahvusvaheline laste ja noorte loovuskiirendi, mis tegutseb hetkel kaheksas riigis – Eestis, Leedus, Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Filipiinidel, USA-s ja Uus-Meremaal. VIVITA eesmärk on luua platvorm, kus lastel on võimalik õppida läbi eksperimenteerimise ning saada inspiratsiooni erinevate elualadega täiskasvanud praktikutelt; innustada lastes ja noortes ettevõtlikku mõttelaadi, leiutamiskirge ja laiemalt huvi MATIK-erialade ning 21. sajandi oskuste vastu. Soovime suurendada laste enesekindlust ning aidata neil kasvada nutikateks ja vastutustundlikeks maailmamuutjateks.

VIVITA pakub võimalusi lastel ja noortel oma ideid ellu viia koolivälises keskkonnas – VIVISTOP leiutamislaborites. Olles veendunud, et huvitegevus on õigus, mitte privileeg, on VIVITA stuudio kasutamine ning tegevustes osalemine lastele tasuta. Ainus tingimus on lapse huvi ja sisemine ind iseseisvalt tegutseda. VIVISTOPi meeskond — disainerid, meistrid, insenerid ja produtsendid — kõik oma valdkonna professionaalid ning kirglikud oma teadmiste edasiandjad — on igapäevaselt olemas lapsi toetamas ja nõustamas küsimustes, mis neil projektide elluviimisel võivad tekkida (nt tehnilised, disainialased, materjalide valikutega seonduvad jms).

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee