Marloni unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallinna Lasteaed Männimudila (rahaline toetaja), Dr Heleia Nestal Zibo, Tallink Eesti, Princess Cruises, Natalia Kondratenko, Skywheel of Tallinn

Vabatahtlikud

projektijuht Liisi Sagor, Aivi Vaga, Annika Jenkins, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Marloni unistuste päev

Säravate teadmistega Marloni unistuste päev

Marlon on laia silmaringiga Tartumaalt pärit 7-aastane poiss, kelle teadmistepagas on üüratu. Tänu pea soravale inglise keelele on ta internetiavarustes surfates harinud end muuhulgas astronoomiavaldkonnas, teab eri kruiisilaevade ning nende hukkumiste kohta, talle meeldib geograafia ja ta tunneb väga paljude erinevate maade lippe. Marloni huvidest kuuldes tekkis vabatahtlikel kohe palju häid mõtteid unistuste päeva korraldamiseks.

Kohtusime ühel tuulisel suvepäeval T1 kaubanduskeskuses, et külastada sealset vaateratast. Marlon polnud kunagi sellega sõitnud. See oli ka tore viis piiluda kõrgustest päeva järgmisi tegevusi.

Põnev laevamaailm

Marloni suureks kireks on sportautod. T1 vaaterattalt maha astudes ootas parklas põlevate esituledega sinine Porsche 911, mis ei jäta ühtegi poissi külmaks. Pärast väikest julgustust autosse istuda sai poiss suurepärase sõidu läbi Tallinna otse kruiisisadamasse, kuhu oli teda tervitama tulnud Tallinna Sadama maskott hüljes Ülo.

Porsche viis päevakangelase otse grandioosse Ameerika kruiisilaeva Island Princess kaile. Sellest sai poisi päris esimene kruiisilaeva külastus. Island Princessi laevameeskond oli juba ootel ja ekskursioon laeval sai alata. Marlon jalutas läbi kogu laeva, kohtus kapteniga kaptenisillal ja lasi udupasunat, isegi mängutoas jõudis hullata. Saime kosutava kehakinnituse laeva lõputu valikuga bufees, kust ei puudunud ka Marloni lemmik “pruun kook” ja loomulikult jäätis. Ringi sai vaadatud laevainseneride ekraane täis maailmas ja masinaruumis. Marlon sai Island Princessi laevamärgi ja palju toredaid kinke meeskonnalt. Poissi tervitama tulnud laevamaskott Stanley jääb tema ellu ka kaisukaruna, meenutades loodetavasti pikka aega toredalt veedetud päeva.

Õhtu lõpetas Lennusadama külastus, kus giidi selgituste saatel uuriti muuseumi eksponaate, käidi allveelaeva Lembitu pardal, ületati esialgu jalgu värisema panev kõrge sild.  Muuseumikülastuse lõpuks oli Marlon juba nii kurnatud, et tiim saatis pere ööseks puhkama uhkesse Ibis Tallinn Centre hotelli.

Helsingisse kruiisitama

Järgmisel hommikul kohtusime sadamas, kus ootas võimalus minna Tallinki kruiisilaeva MyStar`i pardal Helsingit külastama. Pärast kehakinnitust kohtusime intendandiga, kes meile uhket laeva tutvustas. Loomulikult käisime taas kaptenisillal, kohtusime kapteniga, piilusime masinaruumi ning kajutisse. Ja juba paistiski Helsingi.

Helsingis oli meid ootamas observatooriumi külastus. Tutvusime uhkete teleskoopidega tähetornides, nägime kosmilisi osakesi, saime teada Marloni kehakaalu erinevatel planeetidel, nautisime vaatemängu planetaariumis. Marlon üllatas nii peret, vabatahtlikke kui ka observatooriumi giidi oma suurepäraste teadmistega Päikesesüsteemist ning planeetidest.

Helsingi külastuse lõpetas õhtuoode kiirtoidurestoranis ning oligi aeg naasta MegaStar`i pardal Tallinnasse. Tagasiteel oli võimalus kõigil veel suuremateks sõpradeks saada ning jagada mälestusi toredast kahest päevast.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee