Merili unistuste päev

Merili unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Lisa Värvi! Henri Karmiste, Elsbeth Heinaste, Birgit Suurorg, Katerine Tiitson, Webhelp OÜ, Prisma Peremarketid, St. Patrick`s Pirita

Toetajad ja koostööpartnerid

Kooker, PROTO avastustehas, Chemi-Pharm, Tallinna Lastehaigla reumatoloogiateenistus ja dr Mari Laan

Vabatahtlikud

Projektijuht Mari-Liis Kallikorm, Liis Järvamägi, Merje Peri, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Merili unistuste päev

Merili seiklused suvises pealinnas

Merili on armas 13-aastane Lääne-Virumaa piiga, kellel diagnoositi 2-aastaselt krooniline liigesepõletik ehk juveniilne idiopaatiline artriit. Personaalsesse unistuste päeva programmi jõudis neiu tänu oma raviarstile dr Mari Laanele Tallinna Lastehaiglast. Ka meil on väga hea meel, et saime Merili ellu tuua pisut elevust ja positiivseid elamusi, mida on ka hiljem ema-isa ja õega tore meenutada.  

Pikk planeerimine ja mitmed kohtumised  

Merili unistuste päeva hakkasime planeerima juba eelmisel sügisel. Kohtusime esmakordselt siis, kui Rakvere teatripargi olid katnud kuldsed lehed. Peale põgusat jutuajamist otsustasime minna koos Merili, tema õe, vabatahtlike Liisi ja Mari-Liisiga põgenemistuppa. Pidime seal välja saama hullunud arsti ruumidest, mis õnnestus meil erakordse 21 minutiga.  

Lihavõtete ajal mõtlesime Merilit ja ta peret üllatada kingitusega. Õla pani alla Prisma Peremarket, kes saatis suure kastitäie lihavõttekaunistusi, maiustusi ning käsitöövahendeid. Vabatahtlik Liis viis perele paki suurel reedel kohale ning veetis nendega ka veidi aega.  

Vahepeal sai Merili aasta vanemaks ning sünnipäeva puhul saatsid vabatahtliku Liisi tuttavad Merilile Kanadast tervitusvideo. Merili mainis esimesel kohtumisel, et talle meeldib Kanada ja seega saigi päris kanadalastelt nende eluolu kajastav ja sünnipäevasoovidega video teele pandud. 

Unistuste päev peale pikka ootamist  

Päriselt sai unistuste päev teoks 16. juulil. Hotellis ootasid Merili peret vabatahtlik Merje, õhupallidega kaunistatud tuba ja maitsvad sõõrikud. Pere teadis ainult esimest sihtpunkti, hotelli. Edasistest plaanidest ei olnud neil aimugi. Merje selgitas, mis neid kahe päeva jooksul ees ootab ning andis kaasa kaardi kõikide sihtpunktidega.  

Esimese päeva õhtul käis Merili perega teletornis. Kõrgustest avanev vaade Tallinnale meeldis kõigile ja teletorni tipus joodud mahl maitses hästi. Peale seda oli aeg korralikult keha kinnitada ning suunduti restorani St Patrick`si poole Pirital. Söögikoht asus täpselt mere ääres ning otse lauast võis vette joosta. Küll see oli mõnus! Tüdrukud sulistasid merevees tükk aega ja pere sai ühiselt sooja õhtut nautida.  

Hommikul helistas Merili isale pannkoogikuller ning teatas, et hommikusöök on kohale jõudnud. Üllatuseks saabusid minipannkoogid koos kosutavate smuutidega. Maitsva eine järel võeti suund Proto avastustehasesse, kus tüdrukud koos vanematega said palju uusi ja põnevaid asju teada. Erilist elamust pakkusid virtuaalreaalsuse prillid, mille abil sõideti nii tõlla kui ka kuumaõhupalliga.  

Virtuaalreaalsus oli põnev kogu perele

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee