Nelly-Steffany unistuste päev

Vabatahtlikud

projektijuht Mari-Liis Kallikorm, Liis Järvamägi, Aivi Lond, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Nelly-Steffany unistuste päev

Lõõgastavad sügispäevad Rakveres

Nelly-Steffany on üks imearmas tüdruk, kes jõudis Minu Unistuste Päeva tänu TV3 Inglite aeg saatele, kus ta meile silma jäi. Tüdrukul on West’i sündroom ehk ajukrambid, mis väljenduvad epileptiliste hoogudena. Ta ei kõnni, ei räägi ning vajab igakülgset hoolitsust.

Kohtusime Nelly-Steffany ja ema Ilonaga esimest korda augustikuus. Jõime nende tagaaias maitsvat teed ja imetlesime lopsakat ja värvikirevat aiailu. Ema Ilona jutustas meile, et Steffany naudib väga vees mõnulemist, mõned korrad on ta seal isegi magama jäänud. Saime siit mõtte, et Nelly-Steffany väärib ühte mõnusat spaa-puhkust.

Nelly-Steffany unistuste päev oli planeeritud kahes osas ‒ esmalt ootas perekonda ees septembrikuus Rakvere kirikus klassikalise muusika kontsert. Teine päev kulus spaas sulistamiseks.

Kontserdipäeval oli meil ilmaga vedanud. Septembri algus oli olnud jahe, aga just selleks päevaks ilmutasid ennast suvised soojakraadid ja päikesepaiste.

Enne kontserti tegi meikar Külli Steffanyle ja Ilonale kaunid soengud ja meigi. Elevust oli palju, sest esmakordselt istusid meigikunstniku toolile nii ema kui ka tütar. Küll sai imestada, milliseid nippe ja trikke oskas Külli kasutada! Särama löönud ema ja tütart tuli loomulikult ka perealbumi jaoks jäädvustada ja fotograaf Nikolet võttis selle rõõmuga enda peale. Jalutati mööda Pikka tänavat kirikuparki, kus püüti pere pildile.  Pärast seanssi oli aeg minna kirikusse Arvo Pärdi imelist muusikat nautima. Kontsert oli tõesti väga ilus ja mõjus Nelly-Stefanile nii uinutavalt, et tüdruk jäi isegi natukeseks tukkuma.

Perepuhkus spaas

Spaas oli aega puhkust nautida kahel päeval järjest, paketti kuulusid ka mõnusad hommiku- ja õhtusöögid.

Vees veedeti aega nii enne kui ka pärast õhtusööki, järgmiselgi päeval. Päevakangelane nautis ujumist ja aurusauna, vanem vend sai vees trennigi tehtud. Isegi õuebasseinis käidi end karastamas. Teadupärast on veemõnud teraapilised ja pere magas sügavalt ja rahulikult kogu öö. Nelly-Stefani oli maganud ema sõnul lausa nagu nott.

Jõulukingiks oodatakse sel talvel pääset spaasse.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee