Raidi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Viru Burger, Art of Gaming, PROTO avastustehas, ArtLink, EuroPark, Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistus ja dr Maila Raidmäe 

Vabatahtlikud

Projektijuht Liis Leuska, Anneli Truhanov, Cathry-Lisette Kaevand, Marianne Rand, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Raidi unistuste päev

Unistuste päev, mis ületas kõik ootused

Kohtumine meie päevakangelase Raidiga toimus augustikuus tema kodus. Poiss oli koos emaga meile juba õue vastu tulnud.  Saime omavahel tuttavaks ning seadsime sammud tuppa, et süüa kooki ja kuulata, millised soovid ja unistused Raidil on.

 Unistuste väljaselgitamine oli üpris keeruline, sest Rait soovis endale Ämblikmehe võimeid. See oli muidugi suusoojaks öeldud. Küll teadis poiss väga hästi seda, millised erinevad tegevused talle meeldivad ja milline on tema jaoks üks äge ja meeldejääv päev. Oma unistuste päeva soovis ta veeta koos oma parima sõbra Markusega.  

Ja läksime!

Poiste lemmikud – autod 

Vestluse käigus selgus, et Raidi sõber Markus teeb parajasti autojuhilube ning kui load käes, saavad nad hakata koos sõitmas käima. Plaan on sõita  linna, kinno ja burgerit sööma. Nii tekkis idee, et poisid tuleks unistuste päeval ägeda autoga linnapeale viia.  Raidile ja Markusele läksime järele Porsche Cayenne`iga, millel oli V6 mootor, 340kW – poiste jaoks väga tähtis informatsioon! Rait tegi autole ringi peale, et seda uurida ja vaadata. Sõidu ajal küsis Markus minult: ,,Kas on hirmus sellise auto eest vastutada?“ Ma vastasin: ,,Kas tahad ausat vastust? Jah, täiega hirmus on. Aga nii äge!“ Meie rõõmuks saime autot kasutada terve päeva. Poisid aitasid isegi parkimiskohta valida. Jälgisime, valvasime ja hoidsime seda nagu enda autot.  

Flygrossing meeldis poistele kohe üliväga.

Ämblikmehe võimed – ehk flygrossing meenutaks seda?  

Kahjuks meil ei ole võimalik anda kellelegi Ämblikmehe võimeid, kuid ehk saab kogeda midagi sarnast? Flygrossing on meelelahutus/sport, kus rakmetega kinni olles sooritatakse õhus erinevaid hüppeid, liigutusi ning saab kogeda lendlemise tunnet. Poisid auto peal, suundusime Lasnamäe Kergejõustikuhalli, et proovida treenerite juhendamisel flygrossingut. Poisid ei teadnud, kuhu me lähme ja mida tegema hakkame. Kui neid valgustasime, vaatasid nad mind üsnagi küsiva pilguga, päriselt uskumata. Rait oli alguses isegi hirmunud, kuid siiski otsustas proovida ja katsetada. Treenerid Karin ja Tiina julgustasid, juhendasid, toetasid ja elasid meile kõigile kaasa. Poisid teatasid kavalalt, et saltosid proovivad nad ainult siis, kui mina ja fotograaf Reet oleme seda ette näidanud. Mis meil muud üle jäi, kui rakmed külge ja hüppama! Suurepärane kogemus ja milline positiivne energia kogu päevaks! Lendlemine oli naljakas, kuid samas kõigest vabastav tegevus. Poisid olid ühel meelel, et tulebki anda võimalus ja proovida elus uusi asju.  

Ja järgmised seiklused juba ootasidki!

Volta Viru Burger,  PROTO ja kino 

Väga hea, et me enne flygrossingut sööma ei läinud. Poleks arvanudki, et flygrossing võib nii raske olla – hüppamine täiesti trenni eest. Poleks olnud hea mõte süüa enne lendlemist ja õhus saltode tegemist.  

Voltas meid juba oodati ja meile oli kinni pandud kaks lauda. Mõtlesin, et poisid tahavad kahekesi jutustada ja muljetada. Poisid hoopis teatasid, et sööksid ikka meiega koos. Nautisime head toitu, seltskonda ja lobisemist.  

Kõht täis, suundusime Noblessnerisse PROTO Avastustehasesse. Raidile meeldib vabal ajal mängida arvutimänge ning tema jaoks on virtuaalreaalsus põnev. Keegi meist polnud varem keskust külastanud, seega oli see uus ja huvitav kõigile. Rait ja Markus said rahulikult ringi vaadata, uurida ja katsetada igasuguseid mänge ja erinevaid tegevusi.  

Edasi viis tee meid Solarisse, kus poisid kinno saatsime. Filmiks valisime ,,Vabamehe“, lootes, et nad ei ole seda veel näinud. Filmi lõppedes võtsin poisid peale, et sõita tagasi kodu poole. Autos ütles Rait, et see oli parim film, mida ta näinud on. Sõidu ajal muljetasime, mis meile unistuste päevast meelde jäi. Tegelikult jutustasime terve tee tagasi sõites ja kodutee oleks võinud isegi pikem olla. Tundus juba, et oleme ammu tuttavad ja omavahel sõbrad.  

Suur aitäh Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistusele ja dr Maila Raidmäele, kes Raidi personaalsesse unistuste päeva programmi nomineerisid ning tänu kellele avanes võimalus poisi unistustele hoogu juurde anda! 

TAGASISIDE:

“Rait ei ole väga emotsioonide mees, aga see päev talle meeldis. Kõik oli väga hästi organiseeritud. Raidile meeldis eriti virtuaalreaalsus -  ta juba küsis, millal me sinna jälle läheme? Kino kohta ütles Rait, et film oli huvitav. Muidugi meeldis talle teie auto, ta ütles, et mul võiks ka selline auto olla. Sellise päeva kohta ei saagi midagi muud öelda, kui SUPER!” – Raidi ema

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee