Richardi UP

Richard-Calvini unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Sika Estonia OÜ, Luxury Collection Tallinn, Swissotel Tallinn, Bolt Technologies OÜ, Autojuht Viljar Varik, Fotograaf Karole Kutsar, Eesti Korvpalliliit, Eesti meeste 3×3 korvpallikoondis – Siim Raudla, Rauno Nurger, Jaan Puidet

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallinna Teletorn, Hiiu Pubi, Kuulsaal, Estrella Wakepark, Wolt, ArtLink, Chemi-Pharm, Tallinna Lastehaigla onkoloogia-hematoloogia osakond ja Dr Kadri Saks 

Vabatahtlikud

Projektijuht Janika Roosimäe, Marianne Rand, Annika Jenkins, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Richard-Calvini unistuste päev

Hoogne sõit Ferrariga, adrenaliinilaks ja kossumäng proffidega

Meie loo peategelane on teismeline noormees Richard-Calvin, kellel diagnoositi Hodgkini lümfoomi neljas staadium ning kelle esitas Minu Unistuste Päeva programmi dr Kadri Saks Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonnast.

Kui Richard-Calvinil haigus avastati, oli lümfoom hõivanud kogu keha, eriti lülisamba, vaagna ja põrna. Ema Reelika kirjutab: “Praegu pole ühtegi aktiivset vähirakku, raju keemia mõjus ühest küljest positiivselt, aga samas nõrgestas noort organismi kapitaalselt. Taastumine keemiaravist on vaevarikas. Peame pidevalt käima kontrollis ja porti puhastamas, mida praegu tema rinnast välja ei opereerita, sest organism on veel nõrk.” 

Haigus on Richardit mõjutanud varakult täiskasvanuks saama, kuid samas on poissi kindlasti aidanud tema lõputult positiivne ellusuhtumine. “Ta ei lasknud oma sõpradel end haletseda, pigem keerati kogu see jutt naljaks ja lõõpimiseks. Tore ja toetav oli ka tema kossumeeskond. Kui poisid meie maja juurest mööda jooksid, hüüdsid nad alati Richardit ja lehvitasid ning kannustasid teda,” on ema liigutatud. 

Meilgi on siiralt hea meel nii toredale noormehele anda omalt poolt jõudu juurde, sest meie usume kindlalt, et positiivsed tunded ja emotsioonid aitavad paranemisele kaasa.

Virtuaalne kohtumine Richardi ja perega 

Esmane kohtumine seoses COVID 19 eriolukorra reeglitega toimus läbi videokõne, kus kõik tiimiliikmed eraldi ja pere eraldi vestlesid kaamerate taga. Kohtumine möödus lõbusas meeleolus, saime teada, milline noormees on Richard ja millised on tema huvid ja unistused. Kuuldes, kui adrenaliinijanune Richard oma tegemistes on, saime teada, et sky is the limit ehk ainult taevas on piiriks. Tema peamine huvi ja vabaaja veetmise viis on korvpall ja seda mängib ta nii sõpradega kui ka üksi. Meie eesmärgiks sai mõelda päevast, kus oleks nii unistuste täitumist kui ka adrenaliini, tegevusi maast taevani. 

Uhke Ferrari pani poiste silmad särama.

Adrenaliinirohke algus – Ferrariga Teletorni 

Peale pikka ootamist saime lõpuks piirangutevabalt toimetada. Alanud oli suviselt soe eelviimane juunikuu päev, kui valge Ferrari mürinal läbi päikeselise roheluse Richardi koduukse ette saabus. Nähes poisi üllatunud nägu ei olnud kahtlustki, et see on midagi väga erilist ja  emotsioonid olid laes. Maanteel kadus Ferrari kiirelt koos Richardiga silmapiirilt. Poisi emotsioonid olid ülevad, kui uuesti Teletorni ees temaga kohtusime. Noormees kirjeldas seda tunnet, kus auto kiirendas ja ta istmesse tõmbas, veel hiljemgi väga emotsiooniderohkelt. 

Sel korral jäid Richardi vanemad koju oma toimetusi tegema ja unistuste päeva tuli meiega veetma Richardi vend. Esimeseks põnevaks katsumuseks oli poistele Teletorni servakõnd. Esmalt oli see päris kõhe ja veidi isegi hirmutav Richardi jaoks, aga tänu venna eriti julgele meelele sai sellest tõeline nauding. Poisid said istuda 175 m kõrguse vaateplatvormi serval ning seal jalgu kõlgutada. Kuna meie päevakangelane oli piisavalt julge, siis said nad vennaga seista vaateplatvormi servale ja kujutleda end kui langevarjul hõljumas. Meie vahva fotograaf püüdis kinni kõik need imelised hetked ja kaunid vaated. 

Päeva jahutus ja värskendus 

Oligi aeg edasi liikuda! Poisse viis ärgmisele seiklusele Bolti must Mercedes koos muheda autojuhiga. Kuna oli juba keskhommik, tegime väikese kehakinnituse peatuse ning poisid jahutasid end suvekuumusest jäätiseampsuga. Meie järgmine katsumus viis Männikul asuvasse Estrella Wakeparki. Ei olnud vaja mõelda kalipso ja sooja tee peale, sellise ilmaga tuli kiiresti vette hüpata, et nautida jahutavaid vee-atraktsioone. Prooviti nii batuudiradu kui ka veelauaga sõitmist. See nõudis pingutust ja pakkus ka lõbu mõlemale vennale. Venna julgustamise ja toetusega saab küll Richard alati arvestada.  

Wakepark pakkus palaval suvepäeval parajat jahutust.

Kaua sa ikka selles kuumas jõuad, kui kõht nõuab juba kütust. Poiste tõld ootas ja oli valmis viima meid keha kinnitama. Läbi mõnusa männilõhnalise Nõmme jõudsime Hiiu pubisse. Sõbralikud teenindajad juhatasid meid lauda. Terrassile kaetud laual ootasid meid suupisted ja kosutavad karastusjoogid. Aeg läks kiiresti, kuulates Richardi toredaid lauas tehtud nalju ning juba olidki pearoad lauale serveeritud. Korraks olid kõik õhinas oma toidu nautimisega. Oli aeg tänada pererahvast imemaitsva toidu eest ja edasi liikuda. 

Üks pall ütleb rohkem kui tuhat sõna 

Kui miski siin maailmas paneb Richardi silmad eriliselt särama, siis on selleks korvpall. Võtsime suuna TalTechi spordihoonesse, kus ootas meid ees Eesti meeste 3×3 korvpallikoondise peatreener Siim Raudla koos koondise liikmete Rauno Nurgeri ja Jaan Puidetiga. Soojenduseks viskas Richard üksinda vabaviskeid. Meie kõigi hämming oli suur, nähes tema suurepärast taset. Siin ei olnud midagi suurt õpetada ega ka ette näidata. Tuli hakata korvpalli mängima.  

Tiimid said kiirelt paika ning unistuste päeva 2×2 korvpall võis alata. Ilma mingi hinnaalanduseta peeti maha mäng, kus seekord jäi peale Richardi tiim. Sellised poisid on Eesti koondisesse oodatud! Joogipausil kinkis Siim Richardile meeste 3×3 korvpallikoondise poolt päris nende mängu palli ning koondislased said sinna autogrammidki peale kirjutada. See leiab koha Richardi kodus kapi peal, mängimiseks on see liiga väärtuslik. Siim kinkis veel Richardile koondise särgi ning TalTech, kes lubas saali kasutada, ka oma särgi. Väärtuslikud kingid Richardi jaoks kindlasti. Meid ootas viie miinuse korvpallimäng. Taaskord oli Richard see, kes jäi peale ning peatreeneri Siimuga lõpuni mõõtu võttis. 

Peale mänge vahetati muljeid ja kogemusi korvpallimängust, Richardil ja mängijatel neid jagus. Loodame, et poiss sai innustust oma hobiga jätkata. Sest nagu koondise poisid ütlesid, Richard on tegija. Omakeskis lepiti kokku, et Richard jätkab enda treenimist ning ehk tulevikus võib leida Richardi juba samas saalis treenimas. 

Kossupoisid meie päevakangelastele hinnaalandust ei teinud!

Puhkus Swissoteli 26. korrusel 

Pika ning meeleoluka päeva lõpuks suundus Richard koos oma vennaga Swissoteli, kus neid ootas ees imelise vaatega tuba. Poisid said tunda end kuningatena imelises Swissoteli spaas ning meenutada toredat päeva. Õhtu saabudes oli võimalus hea koostööpartneri Wolti kaasabil tellida endale mõnus kõhutäis. Hommikul viis meie tore autojuht Viljar poisid tagasi koju! 

Teguderohkesse päeva ei mahtunud Kuulsaali bowlingu külastus. Sinna lubas Richard tulevikus kaasa võtta oma parimad sõbrad ning veeta mõnusalt aega bowlingurajal mõõtu võttes. Oli ütlemata meeleolukas päev, täis toredaid emotsioone ning suurepäraseid inimesi! 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee