Robini, Gregori, Hanna, Janika ja Nurmi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

LHV, Kanal 2 “Südamesoov”Keili Sükijainen, Kätlin Karama Martins, Kertu Sikk, Jüri Pihel, Piret Eero, Estonia Medical Spa and Hotel, Fotograaf Helen Tulp, Timo Anis Photography, Electric Beast

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallink Eesti ja kapten Risto Pihlakas, Getter Jaani, Škoda Tallinn, SleepAngel Eesti, SYNLAB Eesti, Linde Europe North, Brasserie 11, Fotografiska Tallinn, Tallinna Lastehaigla reumatoloogiateenistus ja dr Sirje Tarraste 

Vabatahtlikud

Projektijuhid Kristiina Gabor-Mägi, Ave Pilt, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Robini, Gregori, Hanna, Janika ja Nurmi unistuste päev

Täitusid kauaoodatud südamesoovid

Ühel ilusal suvepäeval pöördus Minu Unistuste Päeva poole armastatud saatejuht Keili Sükijainen, kes uuris, kas meie fondil on silmapiiril mõni tore perekond, kelle unistusi võiks Kanal 2 sügisel algava heategevusliku saate „Südamesoov“ raames ellu viia. Muidugi on!

Meil on palju peresid, kelle rõõmudele ja muredele oleme aastate jooksul kaasa elanud. Seekord köitis meie tähelepanu enim aga perekond, kus kasvab lausa kolm raskelt või krooniliselt haiget last. Kui pere oli oma nõusoleku saates osalemiseks andnud, nomineerisime “Südamesoovi” saatesse nii lapsed kui seekord ennekõike vanemad, soovides pakkuda tervele perele emotsionaalset tuge ja võimalust kasvõi korraks argipäevast välja tulla. Koostöös saate messkonnaga õnnestus täita igaühe südamesoovid. 

Kust kõik alguse sai? 

4-aastane Robin ja 6-aastane Gregor on vahvad vennad, kes mõlemad nomineeriti käesoleval sügisel Tallinna Lastehaigla reumatoloogia osakonnast dr Sirje Tarraste poolt meie fondi personaalsesse unistuste päeva programmi. Neil on ka teismeeas õde Hanna, kellele korraldasime unistuste päeva mõned aastad tagasi. Kuna kõik kolm last on erivajadusega, siis vanemad Janika ja Nurmi on pühendanud kogu oma aja ja energia laste toetamisele, jättes enda isiklikud soovid ja unistused tahaplaanile. Vaatamata erakordselt suurtele väljakutsetele, millega perekond silmitsi on seisnud, on nad väga kokkuhoidvad ja üksteist toetavad. See oli peamine põhjus, miks soovisime just selle perekonna saatesse nomineerida, sest meie fond on ellu kutsutud eelkõige haigete laste unistuste elluviimiseks. Kui laps või lapsed on arsti poolt Minu Unistuste Päeva programmi juba nomineeritud, korraldame lastele unistuste päeva igal juhul aga soovisime väga teha headmeelt lisaks ka vanematele. Kindlasti on ka Janikal ja Nurmil mõni salasoov, mis ehk seni veel unistuseks jäänud, kuid mille täitumine Südamesoovi toetajate abiga reaalsuseks võiks saada. 

Nii palju rõõmu kaptenisillal!

Unistus kapteniametist 

Seiklused said alguse oktoobrikuu viimasel nädalal, kus saate võttemeeskond korraldas vahva üllatuse Gregorile. Gregori suurimaks unistuseks on saada laevakapteniks. Seda soovi on ta perele juba mitu aastat rääkinud ning tihti käiakse koos sadamas laevu vaatamas. Et sellest põnevast ametist rohkem teada saada, korraldas „Südamesoovi“ võttemeeskond poisile ja tema perele külastuse Tallinki laevale Baltic Queen. Loomulikult sai Gregor suruda kätt laevakaptenil, temaga juttu ajada ning tutvuda lähemalt kõiksugu põnevate nuppude ja vidinatega, mida kaptenisillal näha võis. Külastuse lõppedes sai Gregor kingituseks suure valge hülge ning päris isikliku kaptenimütsi, mis poisil naeratuse kõrvuni kiskus. Olgu öeldud, et hülgest sai kohe Gregori parim sõber ja lemmikkaisukas, kes kõik järgmised seiklused vapralt kaasa tegi.  

Üllatus, mis lõi pahviks 

Kuigi Hannale olime juba mõned aastad tagasi toreda unistuste päeva korraldanud, oli ka temal üks soov, mille täitumine kannatlikult oma aega ootas. Nimelt unistas Hanna oma lemmiklaulja Getter Jaaniga kohtumisest. Päevale andsid hoo sisse Škoda Tallinna tutikad ENYAQ´i elektrimaasturid, millega kogu pere koduhoovist peale võeti ning mugavalt unistuste päeva esimesse sihtkohta toimetati. Brasserie 11 kohvikus ootas Hannat tema suur iidol Getter. Alguses pisut sõnatu, sulas tüdruk peagi kui kevadine lumi ning kõik tundsid ennast väga mõnusalt. See kohtumine oli nii ilus ja südamlik, et Hannal tulid õnnepisarad silmadesse. Nad laulsid koos ja rääkisid oma lemmikloomade nimedest. Unistuste päev oli hoo sisse saanud! 

See laps on rahul! 🙂

Unistuste auto Tesla 

Üllatused aga jätkusid. Aeg oli Robini südamesoovi täitumiseks. Voila! Robin, kes on suur Teslade fänn, ei saanud silmi avades kohe alguses arugi, mis autoga tegemist, kuid lähemalt uurides ja auto ninas Tesla märki nähes, läksid poisi silmad suureks kui tõllarattad. „TESLAAA!“ hüüdis Robin. Oh seda rõõmu! Ja tegemist oli veel sellise 6-kohalise mudeliga, mille tagumised uksed käisid ülespoole lahti ning pagasiruum asus auto eesosas. Aga seda kõike teadis poiss suure Teslafännina väga hästi isegi. Kohe hüppasid vennad autosse ja asusid seda uudistama. Kui esimesed emotsioonid välja elatud, sai Robin veel ühe suure üllatuse osaliseks. Nimelt kinkisime talle sellesama Tesla mudelauto, millest poiss nii pikalt unistanud oli. Tegelikult oligi seda mudelautot väga keeruline saada ning selleks pidi võttemeeskond päris suuri jõupingutusi tegema. Aga kõige olulisem oli see, et auto jõudis teisest riigist unistuste päevaks kohale ja üks väike inimene sai õnnelikuks.

Ja nüüd puhkama!

Lõõgastav puhkus Pärnus 

Kogu pere ootas ees sõit suvepealinna Pärnusse ja seda loomulikult selle vinge Teslaga. Autojuht oli megalahe ning näitas kõigile kui äge auto on Tesla. Poole tee peal juhtus see, mida arvata oligi….mõlemad poisid suikusid vaatamata pingutustele unne, Robinil kaisus auto ja Gregoril laevalt saadud hüljes.

Olgu öeldud, et pere ei teadnud, et neid Pärnusse viiakse. Vihjena paluti neil vaid kotid pakkida ning olla valmis paaripäevaseks minipuhkuseks. Meie fondi tegevjuht Kristiina ja kommunikatsioonijuht Ave olid kogu seda toredat seiklust põnevusega kõrvalt jälginud, sõitnud hommikul Pärnusse ette ning tegid omalt poolt ettevalmistusi, et hotellituba pere saabudes valmis sättida ja neid üllatada. Olid ju ka Janika ja Nurmi välja teeninud ühe mõnusa puhkuse, kus korraks lõõgastuda ja koos lastega meeleolukaid hetki nautida. Estonia SPA Hotels oli välja pannud mõnusa 3-päevase puhkusepaketi koos spaa ja saunakeskuse kasutusega, hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidega, klassikaliste massaažidega vanematele ning juuksuriteenusega Hannale. Oli tõeliselt mõnus ja kosutav nädalalõpp kogu perele.

Veelkord suur-suur aitäh, Janika ja Nurmi, et usaldasite Minu Unistuste Päeva sellel seiklusterohkel teekonnal! Loodame, et saates osalemine tõi teie ellu uue põneva peatüki ning andis usku, et unistused on loodud täituma. Täname saate „Südamesoov“ kogu võttemeeskonda ning häid toetajaid, kellega koostöös täitusid ühe armsa perekonna suurimad unistused. Ja loomulikult eraldi kniks ja kraaps meie superägedatele fotograafidele Timo Anisele ja Helen Tulbile, kes pere tegemised pildile püüdsid!

Meediakajastus:

Vaata Kanal 2 “Südamesoovi” saadet ja klõpsa SIIA lingile!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee