Sarra unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Rakvere Eralasteaed Kaur (rahaline toetaja), Tallink, Linnanmäki, Europark, Bolt

Vabatahtlikud

projektijuht Jelena Kull, Liis Järvamägi, Marek Armulik

Continue Sarra unistuste päev

Meeleolukas unistuste päev tivolis

Kohtusime Sarraga tema kodus Tamsalus, kus meid võtsid vastu Sarra ise, ta vanemad ja 8 õde-venda. Külakostiks oli meil kaasas suur arbuus, mis kõiki rõõmustas.

Sarra on suurest perest ja nõnda ei ole ta palju reisida saanud. Õigupoolest välismaale ei olegi veel jõudnud. Tüdrukul on suur unistus minna Iisraeli, kuid unistuste päeval saame meie pakkuda ühepäevase rõõmu. Oli ka väiksemaid unistusi ja tundus, et rõõmu teeks väljasõit, kus Sarra saaks ise valida koha. Seega tuli korraldusmeeskonnal mõte – läheks lõbustusparki, kus tüdruk saaks ise valida, millised sõidud ja lõbustused ette võtab. Eestis praegu suuri lõbustusparke pole ja Soome minnes täituks ka välisriigi külastamise unistus.

Esimest korda välismaal

Unistuste päev algas 24. augustil rongisõiduga Tallinnasse. Sarraga tulid kaasa ema ja Monika. Fondi vabatahtlik Liis oma beebi Eetaga võtsid nad Balti jaamas õhupallidega vastu ning koos sõideti reisisadamasse. Ja sealt Megastariga Soome!

Laevale jõudes ootas Sarrat ees kõigepealt hommikusöök Rootsi lauas. Pärast vaatasid nad emaga laeval ringi, mängisid mõned lauamängud ja juba oligi aeg Helsingis väljuda.

Sarra unistus oli minna reisile välismaale ja veeta päev tivolis. Sõideti Linnanmäki lõbustusparki. Käepaelad käes, hakkas Sarra valima, millistele atraktsioonidele minna. Esimesena valiti autodroom, kuhu ka ema kaasa tuli. See sõit tekitas ikka elevust küll, Sarrale meeldivad kiirused ja kõrgused. Sellepärast käisid nad emaga veel ühel sellisel julgete atraktsioonil. Siis aga soovis ema puhata ja vabatahtlik Liis läks teda asendama.

Mereelu uudistamas

Kui kõht tühjaks läks, valis Sarra söögikohaks burgerirestorani. Seal pakuti lahedaid krussis friikaid, mille üle pere nalja viskas. Kõhud täis, mindi Sea Life keskusesse uudistama mereloomi ja mereelu. Oli tore näha oma silmaga erinevaid kalu, meritähti, taimi ja teisi veealuseid tegelasi.

Lõbustuspargis oli veel mõni tund veeta, aga aeg lendas kiiresti. Oli tunda, et hoogne lustimine raputas maha koolialguse elevuse ja suvelõpu kurbuse.

Koju kaptenisillal

Kui kell sai 18, oli aeg takso kutsuda ja sadamasse suunduda. Tagasi viis sama laev, kuid nüüd pakkus Tallink laevasõidu ajaks võimaluse puhata comfort lounge-is. Seal oli mõnus ja vaikne.

Üks üllatus oli veel – Sarra ja teised kutsuti kapten Indrek Lepa juurde kaptenisillale, kus laeva juhtimise ja toimimise kohta selgitusi jagati. Sai näha juhtimisseadmeid ning kõrgelt 10. korruselt kiigata teisi laevu ja piiritut vett. See oli tore kingitus!

Õhtusöögi valis Sarra taas ise BurgerKing restoranist.

Tallinnasse saabuti õhtuhämaruses ja perel oli võimalus jääda ööseks Tallink Spa Conference Hotelisse. Sealsed mugavad toad toetasid väsinud rännusellide und kenasti.

Hommikul sai Sarra veel käia spaas ujumas. Seda tüdruk nautis väga. Pärast veeskäiku söödi hommikust ning ees ootas teekond Balti jaama ja rongiga koju.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee