Saaremaa on paik, kus kogukond hoiab kokku ja südamega tehtud ettevõtmised saavad erilise tähenduse.
Eesti suurimal saarel on juba mitu aastat olnud kaunis traditsioon, mis toob kokku pered üle kogu maakonna, et veeta üheskoos muretu ja rõõmu täis suvepäev. See on aeg, mil erivajadusega lapsed saavad avastada uusi tegevusi ja kogeda erilisi hetki, samal ajal kui vanemad tunnevad tuge ja kuuluvustunnet – teadmist, et nende ümber on hooliv kogukond.
Sellised kohtumised loovad väärtuslikke mälestusi, pakuvad võimalust proovida midagi uut ning kinnitavad, et igal lapsel, olenemata tema eripäradest, on oma koht ja võimalus särada. Ja et just ühtne kogukond on see, mis muudab selle kõik võimalikuks.
Päikeseline päev Nasvas
16. juuli tõi Nasva Rahvamajja kokku Saaremaa erivajadusega laste ja noorte pered, et veeta üks soe ja tegus suvepäev täis rõõmu, avastamist ja koosolemise tunnet.
Päev algas naeratuste ja kallistustega ning jätkus mitmekesise programmiga, kus iga pere leidis endale midagi. Päevajuht Meelis Juhandi juhatas sündmuse hoogsalt käima, tervitades kõiki osalejaid ja tutvustades päeva jooksul toimuvat.
Loomingulised ja tegevusrohked hetked
Rahvamaja ja selle ümbrus olid täis põnevaid tegevusi, millest igaüks leidis endale sobiva. Jüri Heinlaid kutsus meisterdama paate Saaremaa kadakast ja samal ajal sai lasta loovusel lennata ja maalida kivikesi.
Muusikaterapeut Kerli Remmelgas avas ukse helide ja rütmide maailma, Nipi Rantšo miniloomaaed pakkus lähedast kohtumist armsate loomadega ning Minni Hobutegevuse hobune ja poni tõid rõõmu nii väikestele kui suurtele.
Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Selts tutvustas mereohutust ja päästetehnikat ning tegi päästepaadiga sõitu, samal ajal kui Saaremaa Merispordi Selts viis huvilisi purjekaga sõitma ja jagas infot purjetamistrennide kohta.
MTÜ Rõõmupall viis pered lõbusale orienteerumismängule. Hiie näomaalingud ja Erle glitter-tätoveeringud lisasid päevale sära, hiigelmullid tekitasid laste seas rõõmsat kilkamist. Lapsevanemad said nautida lõõgastavat massaaži Irina ja Kati käe all.
Kogukonna tugi
Kohal olid ka mitmed organisatsioonid, kes tutvustasid oma teenuseid ja jagasid kasulikku infot. Saaremaa Toetava Hariduse Keskus andis ülevaate oma tegevusest, Meliva ja Suuhügieen õpetasid õigeid hammaste hooldusvõtteid ning Saaremaa vald pakkus infot oma teenuste kohta.
Maitsvad elamused ja muusika
Päeva maitsed olid sama mitmekesised kui tegevused. Coop Saaremaa ja Saaremaa Köök kostitasid osalejaid toekate roogadega, samal ajal kui Restoran Särg kattis kohvilaua.
Muusikalise vahepala pakkus Eva Mitreikina, helitehnika eest hoolitses Urmas Rämmal ning päeva ilusad hetked jäädvustas fotograaf Alar Truu.
Päeva lõpetuseks said lapsed kaasa kingikotid, mille saime kokku panna heade toetajate Öun, Karamelle, S-Link ja Pakendikeskus abiga.
Aitäh kõigile, kes selle perepäeva võimalikuks tegid!




























