Talvevärvid Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Toetajad

Jõululinn Tartu, Mestieri OÜ, Mäng ja Rõõm OÜ

Vabatahtlikud

Riina Laanemets, Kertti-Airin Pärli, Ada Konsa, Liina Arumägi, Karole Kutsar ja Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Talvevärvid Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Jänkupoisi külaskäik

Enne suuremat sula ja vihma oleme peaaegu kaks kuud saanud nautida imeilusat talve. Saab ju valida, kas minna sõpradega kelgutama, teha isale suusatamises ära või ehitada koos õe-vennaga lumememme. Võib ju ka mõtiskleda soojas toas selle üle, kes elavad talvises metsas ja millised on nende igapäevased tegemised. Päris vahva on ka lihtsalt talve joonistada ja enda tunde järgi sobivaid värve valida.

Ühel ilusal ja külmal talvepäeval tuli Tartu lastekliiniku lastele külla jänes. Saabus otse metsast. Tal oli seal külm ja igav hakanud. Laste juures sai jänkuke sooja ja põnevust jagus mitmeks tunniks. Sellel toredal loomal oli energiat vähemalt viie jänese jagu. Koos lastega mängiti palli, hüpati rõngastega, võisteldi omavahel ja mängiti täringumängu. Jänkupoiss ei andnud asu ka täiskasvanutele. Nemad pidid laste eest peitu pugema ja prääksukükke tegema. See oli ikka väga naljakas. Tundus , et laste ja eriti jänese jaoks oli see vähemalt seitse korda naljakam. Pärast energilisi liikumismänge võttis jänes tempo maha ja avaldas lastele ühe saladuse. Nimelt oskas ta õhupallidest loomi valmistada. Kuna päevast osavõtjad olid kõik poisid, said nad endale kingituseks rohelised kroonid ja mõõgad. Nüüd võivad nad ennast metsas kindlalt ja julgelt tunda. Koos jänesega oli lastel võimalus pilte teha ja talvetorti süüa.

Talve eri palged 

Meeleolu aitas luua ka õpetaja Triin, kes valmistas koos lastega talveteemalisi kaarte. Igaüks võis valida enda jaoks meelepärase põhja ning seejärel hakata ise sobivates värvides ja erinevates tehnikates kaarti kujundama. Need kaardid tulid nii erinevad ja tõestasid, kui palju  erinevaid värve on talves.  Tuleb need ainult vaikselt üles leida. Triin aitas talverõõmu otsida ka neil lastel, kes ise üritusest osa võtma ei saanud tulla, meisterdades nende lastega kaarte palatis. Kui talve ei saa nautima minna õue, on võimalik talvemeeleolu tuppa tuua. Ja vahel juhtub, et tulevad külla ka loomad, kes elavad päriselt lumises metsas.

       

                   

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee