Triinu unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

“Unistuste kohvik” Karlova kohvikute päeval (rahaline toetaja), MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing, Väino Pool, Tallinna Teletorn

Vabatahtlikud

projektijuht Irma Tubli, Kertti-Airin Pärli, Riina Laanemets, Marge Kähr, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Triinu unistuste päev

Emotsioonidest laetud päev

Triinu on Mustlast pärit seiklushimuline tütarlaps. Unistuste päeva korraldasime talle augustikuus. 

Vaiksest ja armsast Mustla koduõuest algaski sõit Tallinnasse, kus kogu peret olid ootamas uued kohtumised ja meeldejäävad hetked.

Natuke virtuaalmaailma ja natuke seiklust

Esimene peatus tehti Baasjaamas. Triinul oli korraks võimalus sukelduda virtuaalmaailma ja peale prillide ette panemist tunda ennast täiesti uudses keskkonnas. Ka pealtvaatajatel oli lõbus, sest nad tegelikult ei saanud aru ühestki Triinu liigutusest. Baasjaamas sai ka veidi keha kinnitatud.

Külastasime Tallinna teletorni ja jõudsime päevakangelase ühe suurima unistuseni – teha läbi närvikõdi pakkuv servakõnd. „Uuh, kui lahe ja kui mõnus tuul“, hõikas vapper tüdruk, kui seisis koos isa ja kahe vabatahtlikuga torni serval. Kogu seltskond istus äärele, kõlgutas jalgu ja imetles kaunist Eestimaad ja helesinist merd. Pilvepiiril ja eredas päikeses on mõnus unistada.

Mõnus päikesepaiste ja suvine tuul saatsid Triinut ja tema peret ka purjekal, millega sõideti Tallinna lahel läbi mõnusalt kiigutavate lainete. Purjepaadil laineid nautides möödus aeg kiiresti ja randudes seadsime sammud Toiduakadeemiasse, kus päevakangelast üllatuskülalised ootasid.

Iidolitega kokkamine

Tüdrukut olid tervitama tulnud kaksikvendadest näitlejad Märt ja Priit Pius, kellega kohtumisest Triinu juba ammu on unistanud. Lahedas õhkkonnas tehti koos valmis bolognese pasta ja tiramisu kook. Terve meeskond toimetas – kes valmistas pastat, kes hakkis salatit, kes segas koogikreemi ja kes otsustas pasta maitse üle. Esimestest hetkedest peale täitus õdus köök nalja ja naeru ning südamlike jutuajamistega. Vahetut ja siirast meeleolu jätkus ka söögilauda, kus oma valmistatud toitu koos nauditi.

Trummimängu nautimine

Pärast kosutavat õhtusööki oli veel üks üllatus. Triinule tuli külla Siim Jõgioja, kellega tüdrukul on ühine armastus – trummimäng. Koos mängiti vanu lugusid ja mõeldi välja uusi palasid.  Siim kiitis noore trummari mänguoskust ja tutvustas tüdrukule valgusega trummikomplekti, millega on võimalik kõlada nagu üks suur orkester. Triinu ja Siimu koos mängitud lõpulugu näitas, kui palju nad mõlemad trummi mängimist naudivad. See liigutas kuulajaid hingepõhjani. Päev oli täis ootamatusi ja põnevust, naeru ja südamlikke vestlusi uute sõpradega. Triinu sai kingituseks veelauapargi kinkekaardi (Põltsamaa Wakepark), Elva seikluspargi kinkekaardi, Elistvere loomapargi perepääsme ja pleedi, millel sõnum „Unistus teeb imet“.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee