Unistuste päeva pered Just Filmil

Toetajad ja koostööpartnerid

Aitan Eestit MTÜ, Just Film, Apollo Kino Solaris, SYNLAB Eesti, Kaupmees 

 

 

Vabatahtlikud

Projektijuht Teele Kants, Grete-Liis Lepp, Marianne Rand, Maie-Liisa Sildnik, Kristiina Gabor-Mägi

Continue Unistuste päeva pered Just Filmil

Heategevusfond Minu Unistuste Päev teeb juba kolmandat aastat järjest koostööd noorte- ja lastefilmide festivaliga Just Film, mille raames on saanud nii unistuste päeva lapsed ja nende pered kui ka fondi vabatahtlikud ja haiglaravil olevad lapsed osa tõeliselt liigutavatest ja õpetliku sisuga väärtfilmidest.

Mõnus kvaliteetaeg koos perega 

„Film annab võimaluse tuua vaheldust enda igapäevaellu. Ei ole vahet, kas filmi vaadata üksi, kaaslase või kogu perega – külmaks ei jäta ta sind kunagi. Minu Unistuste Päevaga koostöös saame pakkuda emotsioone, võimalust igapäevast välja astumiseks ja veeta kvaliteetaega kas iseenda või kallite inimestega,“ selgitab Just Filmi sponsorsuhete juht Epp Kõuhkna, miks on koostöö Minu Unistuste Päevaga neile oluline. 

Tähistasime meiegi möödunud nädalavahetusel festivali algust. Kutsusime kinno kõik fondiga seotud ja armsaks saanud Tallinna ning Harjumaa lapsed ja pered, kellega meil on kontakt säilinud. Üheskoos mindi Apollo kinno Solaris vaatama maagilist filmi „Isegi hiired kuuluvad taevasse“. See on lugu vapra hiirekese seiklustest taevariigis, sõprusest ja armastusest. Need on väärtused, mida hindame väga ka Minu Unistuste Päevas, sest usume, et armastus ja hoolivus on alati parimaks raviks kui elus tuleb ületada takistusi. Ja mis saaks olla veel parem kui mõnus nädalalõpp pereringis ning ühiselt kogetud elamused! 

Tore oli näha, kuidas lapsed kinokülastust juba pikisilmi oodanud olid. Meie Unistuste Päeva haldjad Grete-Liis, Marianne ja Maie-Liisa tervitasid rõõmsalt peresid ning suunasid nad vahva maskoti Hundu juurde, kellega koos tehti lõbusaid pilte. Lapsed said kingituseks pehme Hundu padja ning kõik pereliikmed kinos maiustamiseks popcorni tuutu ning maitsva kõrrejoogi. Elamused võisid alata! 

Suur aitäh SYNLAB Eestile, kes aitas Unistuste Päeva lapsed turvaliselt kinno! Tiskasvanud ja vabatahtlikud kandsid maski, omasid vaktsineerimistõendit või 12+ lapsed olid teinud PCR testi. Kinokülastusel täideti vajalikke ohutusnõudeid.  

Mis on Just Film? 

21. korda toimuv PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival toob kinolinale erinevaid laste ja noorte elusid puudutavad filme üle maailma ning esmakordselt on võimalik Just Filmil näha ka Eesti noorte endi tehtud filme, mis on valminud noore filmitegija stipendiumikonkursi raames. 

Just Filmil on esindatud nii laste-, noortefilmide, teadus- ja spordidokumentaalide kui ka lapse õiguste programmid. Tänavu on lisandunud ka kolm eriprogrammi. Esimene neist on programm #noorfilmitegija, mille raames jõuavad suurele ekraanile Eesti noorte endi tehtud filmid. Teine, KOOLITANTS@Just, noorte tantsijate osalusel valminud tantsufilmide eriprogramm. Kolmas, Rootsi lastefilmid Just Filmil – programm, millega tutvustatakse Rootsi kirjandust ja filmikunsti ning tehakse kummardus tuntud lastekirjanikule Astrid Lindgrenile. 

Tänavuse filmiprogrammi kaugeimad leiud jõuavad kinokülastajateni Boliiviast, Kolumbiast, Argentiinast, Kasahstanist ja Indiast.  

Filmid jõuavad vaatajateni 12.-28. novembrini Tallinnas Coca-Cola Plazas ja Apollo kinos Solaris ning Tartus Elektriteatris ja Athena keskuses. Kogu programmiga saab tutvuda www.justfilm.ee 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee