Vahvad tegelased Tallinna Lastehaiglas

Toetajad ja koostööpartnerid

Mikaeli suvepidu (rahaline toetaja), Merros Stuudio ja Merli Hirbaum, Margit Järvoja, Tallinna Lastehaigla

Continue Vahvad tegelased Tallinna Lastehaiglas

Koeratüdruk Lotte käis lastehaiglas lapsi rõõmustamas

Tuttav tee, tuttavad arstid, aga uued kohtumised. Lotte on taas külas Tallinna Lastehaigla lastel. Koridorides on infosein, kus teiste hulgas on ka Minu Unistuste Päeva plakat, mis annab aimu saabuvatest külalistest. Koeratüdruk on elevil ja kohtumised on lastega igaüks isemoodi. Enne sisenemist piilub külaline, ega lapsed ei maga ja koputab tervituseks uksele. Lottet tervitab tagasihoidlik pisike tüdruk, kellele on käsi kinni seotud. Vanaema ja ema on mõlemad tüdrukule seltsiks ning külalisi mahub veelgi!

Lotte tutvustas lastele oma uhket putuka-kollektsiooni ja ootamatult selgus, et üks putukas oli plehku pannud. Lotte otsis usinasti kadunud pisikest putukat taga ning külastas ka lapsi, et neile rõõmu viia. Koeratüdruk pani end proovile “mõtte masinaga” ning püüdis ära arvata laste nimesid. Päris hästi tuli välja, kuid ilma laste abita poleks see õnnestunud. Oota, aga mis see siis on? Palatis käib üks tants ja trall ning kohe kuidagi ei saanud minemata jätta ning uurida, mis seal õigupoolest toimub?! Selgus, et Tik-Tok nimelisel lehel on võimalus päris oma tants teha ning ka Lottel oli selles oma roll. Lõbus oli üheskoos!

Päris alguses mainisin uusi kohtumisi, kuid kas ikka olid? Onkoloogia osakonnas on palatis tuttavad näod ning selgub, et Lotte on juba varasematel külastustel väikese tüdrukuga kohtunud. Perekonna teekond haiglas on olnud pikk ja ravi jätkub. Selgub, et Lotte vanal sõbral on siiani eelmisest kohtumisest alles üks väike lepatriinu. Seekord kinkis Lotte tüdrukule pildi, mille saab ära värvida ja oma mõtteid juurde leiutada. Kell aga ei halastanud ning Lottel oligi aeg tagasi Leiutajatekülla minna. Jäi veel vaid üks palat, kus Lotte kohtus teismelise tüdrukuga. “Mitu päeva sa siin voodis maganud oled,” küsis Lotte. “Mitte ühtegi, ma alles tulin,” saab Lotte vastuseks. Koeratüdruk uurib, kas sobib üldse, kui Lotte on natuke tal seltsis või soovib üksi olla. “Ei, mul on hea meel, et sa siin oled!”. Nii nad siis istusid ja rääkisid juttu, tegid põneva joonistamise mängu ning lihtsalt olid koos.

„Saage terveks, te vaprad sõbrad,“ hüüdis Lotte veel järele.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee