Viktoria unistuste päev

Vabatahtlikud

Helen Nurmsoo, Merle Tühis, Grete-Liis Lepp, Elge Lind (keeletoimetaja)

 

Continue Viktoria unistuste päev

Päev, kuhu mahtusid nii moedisain kui hobused

Viktorial külas käies selgus, et tüdrukul on palju huvisid ja hobisid. Viktoria armastab väga hobuseid ja tema eriline lemmik on mustang. Oma jalutuskäikudel Veskimetsa külastavad nad emaga sageli neid kauneid loomi. Oli selge, et ka unistuste päeval peaksime ühe tegevuse seostama just nendega.

Kohtumisel  näitas Viktoria oma moejoonistusi, kust näha, et tüdruku fantaasia lendab ning ideid on tal tõesti palju. Ta on ka ise proovinud vanadest riietest endale uusi kujundada. Arutasime omavahel tiimis, et kohtumine disaineriga oleks Viktoria jaoks kindlasti põnev ning nagu pärast selgus, tegime väga õige otsuse. Viktoria sai ise endale kleidi disainida ja osaleda selle valmimise protsessis. Arusaadavalt on siis tüdruku üks meelistegevustest ka poest endale ise riiete valimine ja komplektide kokkusobitamine. Seetõttu mõtlesime, et oleks tore, kui Viktoria saaks näpunäiteid stilistilt, kuidas seda teha. Veel meeldib Viktoriale legodega mängida, ta armastab ükssarvikuid ja on mitu aastat sünkroonujumise trennis ning terve aasta ka rulluisutrennis käinud.

Lemmikloomaga kohtumine

Võtsime Viktoria ja ta ema hommikul bussi peale ning alustasime sõitu Ruila talli poole. Ilm oli oktoobrikuiselt karge, aga päikesepaisteline. Viktoria küll teadis, et unistuste päev sellel laupäeval toimub, kuid ema oli saladuseks jätnud kõik tegevused, mille olime tema jaoks planeerinud.

Jõudes Ruilasse, tutvustati meile sealset talli. Paitasime hobuseid ja saime muuhulgas teada, et tänapäeval ei söö hobused enam kaera, vaid müslit. Just nagu Viktoriagi oma hommikusöögiks. Edasi läksime välja koplisse, kus Viktorial avanes võimalus endale ratsutamiseks hobune valida. Valituks osutus suurema poni mõõtu valge ning hallitähniline Menu, kes sarnanes väga Pipi hobusele. Viktoria ja Menu leidsid kohe ühise keele, milles võis oma osa olla ka pakutud maiustel. Seejärel viisime hobuse talli, et teda harjata ning ratsutamiseks valmis panna. Tundus, et nii Menu kui ka Viktoria nautisid harjamist ning juhendaja Kaiti abiga sai hobune ka saduldatud. Ei kulunudki palju aega, kui juba sai Viktoria õpetaja juhendamisel proovida kerget traavi. Lõpuks tundis Viktoria ennast hobuse seljas juba nii kindlalt, et sai ise hobust juhtida. Kui Menu oli tagasi oma boksi pandud, kinnitati keha Kernu mõisa poolt pakutud suupistete ja kookidega. 

Viktoria oma unistuste päeval

Õhtupoolik moemaailmas

Seejärel oli aeg Tallinna poole tagasi sõitma hakata, kuna Mimi Disainis ootas meid Merilin koos oma tublide abilistega, et näidata, kuidas käib igapäevatöö rõivadisaini maailmas. Viktoria sai endale ise kleidi jaoks kanga valida, mis tekitas algul lausa nõutust, kuna valik oli väga lai. Otsus langes roosakas-lilla ning halli kanga kasuks.

Viktoria kleiti disainimas

Koos asuti lõikeid riidele kinnitama ning sobivaid tükke välja lõikama. Viktoria sai proovida erinevaid õmblusmasinaid. See tekitas suurt elevust, kuna varem ei olnud tüdruk õmblemisega kokku puutunud. Kiiresti hakkasid valmima erinevad taskukesed ning Viktoria esitas emale esimese jõulusoovi – kodus võiks olla samasugune tore õmblusmasin. Viktoria võitis Mimi Disainis südameid ning sai päeva lõpuks kaasa ka uskumatult kiiresti valminud kleidi, mille disainimisele ja valmistamisele ta ise kaasa aidata sai.

Toimetamine moemaailmas jätkus ning suundusime Stockmanni, kus meid ootas stilist Anna. Anna tutvustas Viktoriale Stockmanni lasteosakonnas olevaid brände, mille hulgast valiti koos välja mitmeid komplekte. Saime korraldada pisikese moeshow ning vaadata, kuidas erinevad riided selga istuvad ning omavahel kokku sobivad. Viktoria sai nende hulgast kõige lemmikumad välja valida – need andis Stockmann talle kingituseks kaasa.

Soojad tunded õnnestunud päevast

Tahtsime Viktoriat veel üllatada ning andsime talle üle Tomsoni poolt pehmed ükssarvikud ning lego ja meisterdamiskomplekti. Seejärel pani Viktoria selga Mimi Disainis valminud kleidi ning pere suundus päeva lõpetamiseks Umami Restosse õhtusöögile.

Vaatamata kiirele ja sisukale päevale särasid Viktoria silmad veel õhtulgi. Olime kõik rõõmsad, et saime sellise toreda päeva koos veeta.

Viktoria päeva tegid eriliseks ratsutamine, tohutult rõõmu ja elevust tekitasid suur kangaste valik ja õmblusmasinad Mimi Disainis. Päeva kõige erilisem hetk oli aga Viktoria arvates see, et ta sai ise endale kleidi valmistamisel osaleda ning selle jaoks kanga valida. Terve päev oli täis positiivseid emotsioone. Õhtul lahkudes kallistasime üksteist ning Viktoria ema oli meile väga tänulik, et oma last nii rõõmsa ja õnnelikuna näha sai.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee