Vladimiri unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

“Unistuste kohvik” Karlova kohvikute päeval, Politsei- ja Piirivalveamet Lõuna Prefektuur, Ottomar Virk ja Kerly Virk, Irene Kivaste, Ahhaa, OÜ Luxtaxo, Delta kohvik, Futuclass

Vabatahtlikud

Projektijuht Kertti-Airin Pärli ja vabatahtlikud Kadri Kristelle Karu, Ada Konsa, Maiki Linder, Irma Tubli ning Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Vladimiri unistuste päev

Unustamatu päev auväärse politseijuhina

Vladimir on üks tragi ja terane 9-aastane noormees, kes teab, mida tahab. Vladimiriga suheldes oli kohe selge, et temas voolab noore politseiniku veri ehk siis politseiteemast ei saa üle ega ümber. Päeva aga võiks veel mahtuda põnevust nii arvutite, maagia, kui aktiivse tegevuse näol ning pannkoogid maasikamoosiga peavad ka olema.

Virtuaalmaailma ja pärismaailma maagiad – ühed võluvad mõlemad

Vladimiri unistused hakkasid täituma päikeselisel 29. juunil. Päevakangelane ning tema pere said unistuste päeva algusest teada, kui varahommikul saabus nende kodumaja ette lumivalge limusiin. Luksusliku sõidu järel tutvuti virtuaalmaailmaga ning prooviti selle võimalusi. Vladimir sai läbi võluprillide olla nii vallatu kontoriomaniku rollis ja võimaluse näiteks valada mänguliselt kohvi printerisse, kui ka külastada kosmost, võidelda robotitega ja palju muud põnevat. Emagi sai käia virtuaalsel reisil erinevates maailma paikades.

Seejärel oli aeg sukelduda pärismaailma maagiasse ning Vladimir oma ema-isa ja kahe suurema vennaga said imestada ja südamest naerda mustkunstniku trikkide üle ning ka ise omandada uusi teadmisi-oskusi mustkunstniku töötoas. Nüüd on kogu perel harjutamist ja võimalus sõprade ees uute oskustega maagiavallas hiilata.

Politseijuht Vladimiri auväärsed kohustused

Lõunasöögi ajal köitis ootamatult tähelepanu akna taga huilgav sireen. Kõik olid imestunud, kui selgus, et  saabunud oli politseiauto ning sellest väljunud politseinikul oli asja suhelda Vladimiriga. Ta andis poisile üle teate koos austava ametinimetuse, vormimütsi ja töötõendiga ning Vladimirist sai politseijuht.

Päästeametisse saabudes kõlas uuele juhile tervituseks politseivormis koorilauljate laul. Väga uhke! Uus amet algas Häirekeskuse tööga tutvumisest. Kui korraldused patrullidele antud, oli aeg tutvuda liikluspolitseinike tööga. Saadi tuttavaks nende igapäevatöös kasutatavate autode ja mootorrataste varustusega, piiluti kriminalistikalaborisse, saadi aimu püssidest ja muust varustusest koos praktiliste harjutustega loomulikult. Siis aga tuli teade  kiirreageerimisüksuselt. Uut politseijuhti vajati politseioperatsiooni jaoks, kus Vladimiri juhendamisel peeti kiirreageerimisrühma  ja teenistuskoera kaasabil kinni kaks kurjategijat.

Tunnustus tulevaste kolleegide poolt

Vladimir sai auväärse kohustusega suurepäraselt hakkama ning seda kinnitab ka  Lõuna Politseiprefektuuri hilisem kiri päevakangelasele:

**************

Tsau, Vladimir!

Aitäh sulle tänase päeva eest! Pole kahtlustki, et sa oled Eesti parim politseijuht ja sa panid täna oma politseiüksused igal pool väga hästi tööle.

Sa olid väga vapper ja õppisid kiirelt, kuidas patrullidele väljakutseid saata. Saatsid Tartu bussijaama kontrollima patrulli, kes andis hiljem info, et õnneks oli seal kõik korras. Võib-olla olidki kõik inimesed seal korralikud just sellepärast, et nad nägid seal politseiautot, mille sina saatsid. Väga hea töö! Tartu linnas sõitsid ka kõik autojuhid täna korralikult, sest eks nad nägid, kuidas uhke sinise mütsiga politseijuht Vladimir neid valvab ja kontrollib. See töö tuli sul samuti väga hästi välja.

Ka pättide püüdmise operatsioon läks suurepäraselt, sest sa andsid õigel ajal kiirreageerijatele raadioside kaudu käsu rünnata. Just õigel ajal, mil pätid olid põgenemas. Ütlemata hea otsus oli enne luurata drooniga, kus kurjategijad asuvad. Otsus pidada kurjategijad kinni teenistuskoeraga oli samuti hea – pätid jõudsid ainult paar sammu teha ja juba olidki nad käes.

Loodame, et said põnevaid uusi teadmisi ka sellest, kuidas motopolitsei töötab, milliseid töövahendeid kasutab liikluspolitsei, kuidas kriminalistid kurjategijate jälgi otsivad ning milliseid relvi ja teisi vahendeid politsei kasutab siis, kui ohtlikke kurjategijaid on vaja kinni pidada.

Inimesed ütlevad, et kõige parem päev on see, kui sul politseiga tegemist ei tule teha. Sest kui tuleb, siis on ilmselt midagi halvasti läinud. Sinu puhul aga loodame, et kohtume peagi ja et see politseipisik elab sinus edasi sama säravalt nagu me täna seda nägime. Sa oled äge kutt, Vladimir!

Palavate tervitustega,

Sinu Lõuna prefektuuri politseipere (ja siia otsa teeme nagu ikka iga kordaläinud politseioperatsiooni puhul – NUKID!!!)

Teadusteatris katsetamas

Kui Vladimiril politseiamet kõige kõrgemal tasemel kogetud, oluliste teadmistega ennast kurssi viidud ning noormehe huvi politseitöö vastu veelgi suurema kinnituse saanud, oli aeg end turgutada maitsvate pannkookidega. Kõik olid väsinud, kuid õnnelikud….

Kuid üllatusi jagus veelgi ning Vladimirit ja tema peret ootas AHHAA koos uue näitusega, eksponaatidel hullamisega ning kõige tipuks AHHAA katusel toimuv  personaalne teadusteater, kus Vladimir kehastus kaasteadlaseks ning koos juhendajaga tehti nii pauku, katsetati -195- kraadist jääd, tekitati ülisuur kogus vahtu ja  toimus palju muud põnevat. Kilkamist, üllatusi ja naeru jagus veel päeva lõpukski. Siis aga oli aeg kosutavaks lõpujäätiseks, arvukate kingituste kokku kogumiseks ning muljetest pakatav vahva Vladimir  ja tema tore pere said koduteele asuda. Oli see alles  päev…

Täname Vladimiri raviarsti dr Tiina Lindu Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikust, kes poisi personaalsesse unistuste päeva programmi nomineeris.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee