Yana unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallinna Kihnu Lasteaed (rahaline toetaja), Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakond ja dr Kadri Saks, Mavi Stuudio, Kassikohvik Nurri, EuroPark 

Vabatahtlikud

projektijuht Natalia Kond, Mai Teras, Marina Parts, Jekaterina Matinkina, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Yana unistuste päev

Unistuste sünnipäev

Yana sai oma unistuste päeva seitsmendaks sünnipäevaks. Teame ju, et sünnipäeval võibki juhtuda midagi erakordset ja erilist. Täpselt nii seekord läkski.

Algus

Kohtusime Yanaga kevadel, et panna suveks plaanid paika. Yana on väike tirts, kes vaatamata pikaajalisele ravile on rõõmsameelne ja päikeseline laps. Haiguse tõttu on tüdruku suhtlusring piiratud ja tihti jäävad tema sõpradeks vaid isetehtud pabernukud ja loomad. Nendega ta räägib ja mängib, neid ta filmib. Yanale meeldib tantsida. Ta on väga loominguline ja märkab pisidetaile ning talle meeldib asju ja sündmusi jäädvustada joonistades või pildistades. Tema suureks unistuseks on saada telefon, millega saaks ta oma loomingulisust toetada.

Mõttetalgud

Niisiis otsustasime koostöös heategevusfondi meeskonnaga korraldada unistuste päeva just Yana sünnipäeval. Teadsime, et Yana ootab seda päeva väga. Panime paika, et sündmuse teevad eriliseks kassid (need on Yana lemmikud).  Hommikul õnnitleb tüdrukut kostümeeritud kass, kes saadab Yana sel päeval ka haiglasse protseduurile. Pärast haiglaskäiku tulevad mängu päris kassid, kes ootavad Yanat kassikohvikus. Kuna päev pidi minema pikaks (protseduuri pärast), otsustasime, et teised vahvad asjad lähevad kingitusena kaasa (batuudikeskuse kaart, fotosessioon kogu perele). Kassikohvikusse planeerisime piduliku hetke tordiga. Seejärel keraamikakoja, kus Yana saab meisterdada endale midagi mälestuseks sellest sünnipäevast. 

See õige päev

Sünnipäeva varahommikul seadsime sammud Lasnamäe poole, et koputada kassikäpaga Yana aknale. Kaasas värvilised õhupallid, päike, tore kass Koržik (vene keelest tõlgituna pehme küpsis), ootasime akende all Yana rõdule ilmumist.

Imeilusates riietes, pidulik ja rõõmus Yana tuli meid lehvitamas nähes välja, kallistas kassi ja sai oma esimese kingituse. Oh seda rõõmu ja üllatust! See oli telefon, mida Yana soovis juba pikemat aega. Ei saanudki tüdruk muude asjadega enam tegeleda, telefon röövis kogu ta tähelepanu. Seda hoidis ta enda lähedal kogu päeva.

Liikumisaastal keskendume liikumisele ja Männi pargis saab seda kõike teha – kassiga koos joosta ja mängida, teha õhupallidest loomi ja tantsida. Hüppasime autosse ja liikusime Mustamäele, kus Yana veetis lõbusa hommiku. Tüdruku naer ja lõbus kassiga möllamine tõmbasid rahva tähelepanu ja juba varsti oligi kohal mitu last, kes soovisid Yanaga mängida. Päike paitas, muusika kutsus tantsule ja Yana nägu oli naerul.

Siis oli aeg haiglasse minna. Jaa, mõni päev ongi nagu sebra selg, valge vahetub mustaga. Oli vaja üks protseduur ära teha. Kass saatis Yana haiglasse ja kallistas uksel. Hiljem tuli välja, et lastehaigla töötajad on ka väga toredad unistuste täitjad ja Yana sai haiglas sünnipäevaks terve kotitäie kingitusi.

Kohvikusse kassidega ja saviga mängima!

Pärast haiglaskäiku peatusime kassikohvikus. Üllatusega avastas tüdruk, et selles kohvikus on teenindavaks personaliks kassid. Mõni neist vedeles menüü peal ja ootas tellimust, mõni soovis kassas arveldada, mõni luges aknalaual suutäisi ja mõni julgem tuli isegi küsima, kuidas läheb. Yana sai nendega mängida, neid paitada, toita. Ja muidugi sai sünnipäeval süüa seda, mida tahad. Yana lemmiktoit on burger ja lemmikmagustoit jäätis. Peagi olid laual ka sünnipäevatort, küünlad ja kõlas sünnipäevalaul. Imeilus tort lausa sulas suus. Yanale toodi lemmiklilli karikakraid ja kingiti Super Skyparki pääse kogu perele, sest nad armastavad batuudil hüpata.

Keraamikakojas ootas meid lahke Mirjam. Mõnus ja loominguline mängimine saviga oli meeli rahustav ja sobiv lõpp päevale. Yana otsustas voolida supikausi. Koostöös isaga õnnestus kausile õige kuju anda, misjärel asus Yana seda kaunistama. Kausile tekkisid riburada pidi lepatriinud, lilled, marjad. Kauss muutus aina suvisemaks ja lõpuks säraski üks suur suvi keset lauda.

Yana sai kingituseks fotoseansi kinkekaardi, mõte koos lähedastega pildistama minna meeldis hobifotograafist päevakangelasele väga.

Päev oli pikk, kus väga mõnus hommikune aktiivsus vaheldus õhtuse rahuliku tegevusega. See oli õnne täis päev!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee