Downi Sündroomi Ühingu laulu- ja tantsupidu

Toetajad ja koostööpartnerid

ECarmen, Agne Kurrikoff-Herman, Aarne Saluveer, Tantsuansambel Leesikad, Huvistuudio „Õhin“, Nõmme Pärimuskool, ETV mudilaskoor, Kalev, Balbiino

Vabatahtlikud

projektijuht Teele Kants, Maris Kuum, Liisa Rüütel, Ene Kariste, Annika Jenkins, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Downi Sündroomi Ühingu laulu- ja tantsupidu

Laul ja tants lõhuvad barjääre ja ühendavad inimesi

Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega korraldasime 1. juunil ehk lastekaitsepäeval Tallinna Lauluväljaku külastuskeskuses Downi sündroomiga laste peredele päris oma peo, kus sai laulda ja tantsida, pilli mängida ning dirigeerimist proovida.

Ettevalmistused peoks

Alustasime ettevalmistustega ­- valisime igaüks endale peoks sobiva pärja, kaabu või mütsi. Corny batoonikesed ja smuutid andsid energiat eelseisvaks peoks. Kui pered kohal ning aksessuaarid välja valitud, tegime väikese rongkäigu laulukaare alla, kus Tallinna Lauluväljaku müügi- ja turundusjuht Signe rääkis põnevaid fakte laulukaarest ja laulupeost. Kõik suured ja väikesed käisid ära päris üleval kaare all, et saada õige laulupeo tunne kätte. Sealt seadsime sammud külastuskeskusesse, kus ootasid meid lauljad.

Kõigepealt laulupidu…

Külastuskeskuses oli ruum vahepeal täitunud Niina Esko juhendamisel tegutseva ETV mudilaskoori lauljatega. ETV mudilaskoori lapsed esitasid meile neli lustakat laulu. Seejärel palus dirigent kõiki üheskoos laulma ja tantsima. Esitusele tuli muuhulgas “Me lähme rukist lõikama”, mis tekitas lastes äratundmisrõõmu ja elevust. Niina Esko käest saime teada, mida tähendab dirigeerimine, mis on üldse dirigendi roll ning millistele tema käeliigutustele reageerib koor kas loo kiirendamise või aeglustamise, vaikselt või valjusti laulmisega. Kõigil oli omalt poolt võimalus dirigeerimisele kaasa aidata. 

Kõrvalruum täitus rahvamuusikutega Nõmme Pärimuskoolist ja Huvistuudiost ÕHIN. Pillimäng oli nii kaasahaarav, et pani nii mõnegi lapse tantsu kepsutama. Pillimehed ei jätnud külalisi lihtsalt niisama muusikat nautima, vaid jagasid peagi välja helipulgad, kõristid ja muud helipillid, et koos jämmida. Lapsed nautisid musitseerimist väga.

…ja siis tantsupidu

Kui oli juba parasjagu muusikat tehtud, oli järg rahvatantsu käes. Tantsuansambel Leesikad demonstreeris, kui kergejalgsed on Eesti rahvatantsijad. Muidugi ei saanud ka seda niisama kõrvalt jälgida, tuli ikka minna ja koos jalga keerutada.

Kui kogu programm oli läbi saanud, istusid pered lauda, mille oli katnud eCarmen oma mõnusate suupistetega. Kõigil osalejatel ja külalistel oli võimalus maitsta ka Balbiino uut laulu- ja tantsupeo jäätist.

Tagasiside näitas, et tegemist oli ainulaadse perepäevaga, kus Downi Sündroomi Ühingu lapsed said kogeda, mida laulu- ja tantsupidu tähendab osalejatele. Kindlasti annab see uue vaate ning vahva emotsiooni kuu aja pärast toimuvaks päris noorte laulu- ja tantsupeoks. Veelkord sai kinnitust, et laul ja tants lõhuvad barjääre ning ühendavad inimesi.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee